BAKIRKÖY'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAVAŞ İLERLİYOR

İstanbul Avrupa Yakası'nda yoğun bir yapı stokuna sahip olan Bakırköy, Türkiye'yi saran kentsel dönüşüm rüzgarından yeterince yelkenini dolduramıyor. Bu durumda en büyük etkeni maliklerin yüzde 70'e varan oranlarda hak talep etmesi oluşturuyor.

Emlaktasondakika'nın haberine göre; İncirli Caddesi üzerinde sitelerin ve binaların yüzde 70'ten az bir orana razı olmadığını ve bu durumda sürecin tıkandığının altını çizdi. Bölgede imar artışının olmamasını bir başka etken olarak göstererek, “Bakırköy Belediyesi kentsel dönüşümden kaynaklanan emsal artışına izin vermiyor. Müteahhitler yaptıkları binanın yüzde 70'ini de maliklere verince kazanç sağlayamıyorlar”

Bununla birlikte birçok inşaat firmasının bölgede çalışmalar gerçekleştirdiğine dikkat çekilerek , maliklerin vicdanlı oranlarda hak istemeleri durumunda işler çözülüyor. Yenilenen binalarında lüks ve kaliteli dairelere sahip oluyorlar. Deprem tehlikesine karşı sağlıklı ve güvenli yaşıyorlar. Dolayısıyla maliklerin bu noktaları da hesaba katarak müteahhitlerle masaya oturmaları tavsiye ediliyor.

Diğer Haberleri İncelemek İçin Tıklayınız...