DENGE DEĞERLEME UZUN VADELİ KURUMSAL YAKLAŞIMIYLA İHTİYAÇLARA CEVAP VERİYOR - Hizmetix Haber

Denge Değerleme uzun vadeli kurumsal yaklaşımıyla ihtiyaçlara cevap veriyor;

Türkiye’de sektörel pazarların büyümesiyle danışmanlık hizmeti veren firma sayısı giderek artıyor. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Arslan, danışmanlık hizmetleri hakkında sorularımızı yanıtladı.

Danışmanlık sektörüne girişiniz nasıl oldu? Kaç yıldır bu işi yapıyorsunuz?

"Denge Değerleme ve Danışmanlık firmamız, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 34, 35 ve 45 no’lu tebliğleri yayınlamasına müteakip, yasal altyapısı oluştuktan sonra SPK mevzuatına uygun şekilde tarafsız değerleme ve danışmanlık hizmeti vermek üzere kuruldu. Firmamız halihazırda SPK ve BDDK tarafından lisanslanmış olup, kurulumundan itibaren özel danışmanlık hizmetleri yapıyor."

Proje Yönetimi- Emlak ve Danışmanlık Yönetim hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz? Yeni proje için yer seçilirken belirlenen kriterler nelerdir? “En iyi ve En verimli kullanım” analizleri nasıl olmalıdır?

"Proje Yönetimi- Emlak ve Danışmanlık Yönetim hizmetlerimiz, şirketimizin kurulduğu günden bu yana, profesyonel çalışma kadromuz ile objektif ve tarafsız tutumu, gizlilik, bağımsızlık ve güvenilirlik ilkesinden ödün vermeden devam ediyor. Son dönemde gündemden düşmeyen, ülkemizde 33 ilde eş zamanlı başlatılan Kentsel Dönüşüm projelerinde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Denge Değerleme olarak; şirket değerleme ve şirket duran varlıklarının değer tespit çalışmaları, proje geliştirme, fizibilite, pazar araştırması, verimli kullanım amacı ve değer tespiti çalışmaları, kentsel dönüşüm projelerinde katılım ve bedel tespiti çalışmaları ve kıymet takdiri çalışmaları gibi konularda hizmet veriyoruz."

Proje Yönetimi nedir? Emlak ve danışmanlık yönetim hizmetlerinin önemi? Proje yönetimi- emlak ve danışmanlık hizmetleri nelerdir? Öne çıkan unsurlar neler? Neden hizmet alınmalıdır?

"Belirli bir projenin amaçlarına yönelik olarak; hedeflerin ve zamanın belirlenmesi ile bitirilmesi arasında organize edilmesi sistemi ve Organizasyondaki ihtiyaçların tedarik süreçleri ve tümünün yönetilmesi işlemlerinin bütününe “proje yönetimi” denir. Proje yönetiminde, amaçlanan hedeflerin dışına çıkmamak önemli. Danışmanlık hizmetleri, yatırımcı/ kullanıcı adına, alternatifli alt yapının değerlendirilmesi açısından gereklidir. Konu hakkında detaylı araştırmalar, yasal altlıklar, olumlu/ olumsuz olası tüm ihtimaller rapor halinde sunulur. Kullanıcıyı ekonomik açıdan en getirisi olana yönlendirir, olası zararları ortaya koyar ve teknik çalışmaları ile matematiksel verilere ulaşıp analizinin yapılmasına destek sağlar."

Firmanızın sektörlerdeki danışmanlık pastasında sahip olduğu pay hakkında bilgi verir misiniz? Kaç müşteriniz mevcut? Kimler sizi tercih ediyor ve tercih sebepleri nelerdir?

"Denge Değerleme olarak sektörde gerek kurulduğu tarih itibarı ile gerekse sektörde edindiği yer ile danışmanlık alanında sayılı firmalar arasında bulunuyor. Denge Değerleme olarak, danışmanlık alanında yüzden fazla müşteri portföyümüz bulunmakta. Danışmanlık alanında bizi tercih eden müşterilerimizi; yerli ve yabancı sermayeli şirketler, yeminli mali müşavirlik büroları, hukuk büroları, belediyeler, gayrimenkul yatırım ortakları olarak çeşitlilik arz ediyor."

"Müşterilerimizin bizi tercih etme sebeplerinden en önemlisi, uzun vadeli kurumsal yaklaşımımızla ihtiyaçlarına cevap veriyor olmamız. Danışmanlık hizmetlerinde deneyimli uzmanlarımız, bilimsel yöntemlerimiz, gelişkin teknolojik alt yapımız ile hızlı ve uluslararası standartlarda çözümler üretiyoruz."

Ahmet ARSLAN

Denge Değerleme Yönetim Kurulu Üyesi