Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü ve Esenyurt Sanayici İşadamları Derneği Tarafından Düzenlenen İmar Barışı Çalıştayında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ahmet Arslan Kat Mülkiyetine Geçişte Arsa Payı Dağılımına Konulu Sunum Gerçekleştirdi.

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü ve Esenyurt Sanayici İşadamları Derneği tarafından "Tüm Yönleriyle İmar Barışı Çalıştayı" 8 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 16:00-18:00 arası Hilton Garden Inn Beylikdüzü Otel'de yapıldı.

Çalıştayın açılışını ve moderatörlüğünü ESİDER Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Torolsan yaptı. Çalıştayda GHE Başkanı Av. Ali YÜKSEL, Mimar Sedat YALÇINKAYA, Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Ahmet ARSLAN ve HKMO Yönetim Kurulu Üyesi Melih Şükrü AYSEZEN sunum gerçekleştirdi.Çalıştay, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat ALATEPE, Başkan yardımcıları Eren KAYA - Togay ÇOBAN - Pakize BAHADIR, İSİFED Başkanı Muammer ÖMEROĞLU, Tapu Kadastro İstanbul Bölge Müdürü Sedat CÖMERTOĞLU, Esenyurt'lu Sanayici ve İş Adamları üyeleri, Esenyurt Beylikdüzü ve Hadımköy bölgesindeki işadamlarının ve sanayicilerinin katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Dinleyicilerden gelen sorulara gerek Avukat Ali YÜKSEL başkanlığındaki konuşmacılar gerekse Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Eren KAYA ve Tapu Kadastro İstanbul Bölge Müdürü Sedat CÖMERTOĞLU tarafından detaylı bir şekilde cevap verilmeye çalışılmış, çeşitli açılardan değerlendirmeler ve tarafların görüşleri ortaya konmuştur. Gayrimenkul hukuku Enstitüsü iktisadi işletmesi müdürü Akif Köksel ise sanayi ve fabrika binalarının İmar barışı müracaatı İçin ikili görüşmeler yapmıştır.


Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü, İmar Barışı yasasıyla ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.